09/10/1400 - چهارشنبه 10 آذر 1400

پنجاه و نهمین جلسه کمیته خدمات و زیرساخت ستاد بازآفرینی برگزار شد

1400/7/22 70 اخبار اختصاصی سازمان , ستاد بازآفرینی شهر تهران rating
image
پنجاه و نهمین جلسه کمیته خدمات و زیرساخت ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران با دستور کار بررسی میزان تحقق مصوبات کمیته در دور نخست جلسات منطقه ای به میزبانی سازمان نوسازی شهر تهران برگزار شد.

در این جلسه که به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران تشکیل شد؛ موضوعات مختلفی از جمله مساله جابجایی قریب به 500 تیربرق معارض واقع در محله های بافت فرسوده، 21 محور نیازمند روشنایی در سطح منطقه، پیگیری نصب 41 شیرهیدرانت جهت مدیریت بهینه در مواقع بروز بحران، مساله نوسازی مدارس فرسوده و ناایمن منطقه، بهره مندی از ظرفیت مدارس موجود در منطقه، تحت عنوان مدارس خلاق اجتماعی در سطح محلات کم برخوردار و موضوع احصاء سازوکاری مشخص در خصوص پارسل های واقع در نوار حاشیه 100 متری خطوط راه آهن که طی سالیان گذشته بلاتکلیف باقی مانده اند و امکان نوسازی و بازسازی ندارند؛ در دستور کار قرار گرفت.

در پایان جلسه مقرر شد با بهره گیری از ظرفیت استانداری و شورای اسلامی شهر تهران، محدودیت های حقوقی 13500 پارسل واقع در حریم راه آهن برای اخذ پروانه و نوسازی شان که مستلزم حذف استعلام از راه آهن و لغو حریم آن می باشد، از طریق رایزنی با دولت و وزارت راه و شهرسازی به سرانجام برسد. همچنین با توجه به شناسایی قریب به 75 نقطه بی دفاع در سطح منطقه، مقرر شد شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با همکاری شهرداری منطقه به فوریت مساله روشنایی را پیگیری و حل و فصل نمایند. نهایتاً آنکه سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ملزم گردید به فوریت اولویت مدارس نیازمند نوسازی را در قالب برنامه زمان بندی شده و مشخص به دبیرخانه ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران و استانداری تهران جهت پیگیری ارائه نماید.