11/01/1400 - جمعه 1 بهمن 1400

پنجاه و هفتمین جلسه کمیته خدمات و زیرساخت ستاد بازآفرینی شهر تهران برگزار شد.

1400/4/28 198 اخبار اختصاصی سازمان , ستاد بازآفرینی شهر تهران rating
image

پنجاه و هفتمین جلسه کمیته خدمات و زیرساخت ستاد بازآفرینی پایدارکلانشهر تهران با حضور نژادبهرام عضو شورای اسلامی شهر تهران، شکری شهردار منطقه 13، و مدیران تعدادی از دستگاه های مرتبط در سازمان نوسازی شهر تهران به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.

این جلسه با موضوع بررسی میزان تحقق مصوبات و پروژه های جلسه قبل کمیته خدمات و زیرساخت ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران ازجمله تفکیک مسیر جمع آوری آب های سطحی و فاضلاب شهری، زمین‌ مهمات سازی، جمع آوری تأسیسات معارض شرکت توزیع برق و پروژه‌ها ی تامین خدمات در بافت‌های فرسوده منطقه، مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

شهردار منطقه 13 با اشاره به مشکلات و موضوعات مرتبط با این منطقه، خواستار توجه بیشتر به مسائل و موضوعات این منطقه شد. در این خصوص آزادسازی زمین پادگان مهمات‌سازی در منطقه 13 مورد بحث قرار گرفت که شهردار منطقه 13 این اقدام را فرصت قلمداد کرد و گفت: با آزادسازی زمین مهمات سازی می‌توان بخشی از کسری سرانه‌های منطقه را تامین کرد.

نژادبهرام، رییس کمیته شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران بر اهمیت برنامه اقدام مشترک دولت و شهرداری تهران در منطقه 13 تاکید کرد و افزود با توجه به زمان باقی مانده، شایسته است ستاد بازآفرینی استان تهران برنامه اقدام مشترک دولت و شهرداری را در سال 1400 تصویب نماید.

این مقام مسئول درخصوص مسائل مطرح شده در این جلسه از جمله جابجایی تیرهای برق در محلات بافت فرسوده بیان کرد: مسئله تامین مالی، مشکل اساسی در این پروژه هاست که با اولویت بندی پروژه ها توسط دستگاه‌ها، این اقدام‌ها باید صورت پذیرد. وی همچنین، خواستار پیگیری ارتقاء وضعیت روشنایی محلات منطقه 13 برای افزایش ایمنی و سهولت تردد شهروندان و نیز پیگیری برای جابجایی و تعویض تیرهای برق باقیمانده شد.

شکری شهردار منطقه 13در رابطه با ساماندهی بازار شهرستانی اضافه کرد: این موضوع می تواند تبدیل به مسئله اجتماعی برای شهر تهران شود. وی افزود: شایسته است این موضوع در سطح فرامنطقه ای بررسی شود . نژاد بهرام تشکیل کمیته ای متشکل از شهرداری منطقه، سازمان نوسازی و استانداری تهران را پیشنهاد کرد. موضوعات پس از بررسی در این کمیته، در ستاد بازافرینی شهر تهران ارسال شود.

در این جلسه موضوعاتی همچون رفع فریز پلاک‌های مجاور پادگان در منطقه 13، تسریع در پاسخ استعلام‌ها از ساصد، معضل املاک مجردنشین دارای آسیب و احداث کلانتری در محدوده های بافت فرسوده مورد بررسی و بحث قرار گرفت.