07/28/2021 - چهارشنبه 6 مرداد 1400

بررسی میزان تحقق اقدامات دستگاه های عضو کمیته خدمات و زیرساخت در منطقه 16

1400/4/14 41 اخبار اختصاصی سازمان , ستاد بازآفرینی شهر تهران rating
image

پنجاه و پنجمین جلسه کمیته خدمات و زیرساخت ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران با دستور کار بررسی میزان تحقق مصوبات کمیته در دور نخست جلسات منطقه ای به میزبانی شهرداری منطقه 16 برگزار شد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، منطقه 16 با وسعت 1651 هکتار جز مناطق کم برخوردار کلانشهر تهران است که با مشکلات متعددی چون فرسودگی مدارس، عدم امکان نوسازی 25درصد از مساحت فرسوده، قولنامه ای بودن املاک واقع در محدوده شمال خزانه، محدودیت های جدی حرایم راه آهن بر شهروندان ساکن در آن محدوده و معارضات مربوط به خدمات زیرساختی و ... مواجه است.

در این جلسه که به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران تشکیل شد، بررسی میزان تحقق و رفع موانع موضوعات متعددی چون جابجایی تیرهای برق مزاحم ، حرایم راه آهن، وضعیت صدور سند در املاک قولنامه ای شمال خزانه و بررسی آخرین پیشنهادات مربوط به تغییرات پهنه بندی جهت تسریع در نوسازی و... مورد بررسی و هماهنگی قرار گرفت. در پایان جلسه مقرر شد مسائل مطروحه فوق با همکاری تمام دستگاههای ذی مدخل در کوتاه ترین زمان حل و فصل شود تا بتوان بخشی از مطالبات به حق و چندساله ساکنین این محدوده را براورده کرد.

نکته قابل ذکر در خصوص بهسازی و توسعه شبکه های زیرساختی همانند مسئله سایر مناطق، ضرورت تامین اعتبارات لازم در بودجه های سنواتی خصوصا سال جاری این دستگاه ها می باشد که در این جلسه ضمن تاکید بر تسریع جهت تخصیص اعتبارات مورد نیاز، مقرر شد تا سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان پیگیری ویژه ای بعمل آورد.