09/24/2021 - جمعه 2 مهر 1400

تلاش برای بهره برداری از ۲ میدانگاه تا پایان دوره مدیریت شهری

1400/4/2 68 اخبار اختصاصی سازمان rating
image

مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران با اشاره به بهره برداری از ۳ میدانگاه امیرکبیر، خورشید و ارامنه دولاب، تلاش می‌شود که با سرعت دو میدانگاه دیگر در منطقه ۱۰ و ۱۸ در همین دوره مدیریت شهری به بهره برداری برسد

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران و به نقل از خبرگزاری شهر، چهارشنبه -۲ تیر ۱۴۰۰- کاوه حاجی علی اکبری، مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران، در مراسم بهره برداری از پروژه‌های مدیریت شهری منطقه ۱۴ و بهسازی میدانگاه و مجموعه آرامستان‌های ارامنه دولاب، بیان کرد: این پروژه صرفاً یک میدانگاه نیست که به صورت منفرد و مجزا عمل کند بلکه زنجیره‌ای از فضاهای فرهنگی به شمار می‌رود.

او با بیان اینکه خیابان ۱۷ شهریور از روی تونل امیرکبیر آغاز می‌شود و میدانگاه امیرکبیر را شکل می‌دهد، گفت: سپس با گذر از خیابان کرمان به مجموعه آرامستان‌های دولاب منتهی می‌شود.  پس از نزدیک به ۲۵ سال از روند تعریض خیابان کرمان می‌گذرد؛ تعریضی که هیچ وقت قرار نبود به نتیجه برسد. در نهایت این طرح تعریض در کمیسیون ماده ۵ حذف شد تا شهروندان بیش از دو دهه به تعیین تکلیف و یک آرامش ضمنی برسند.

حاجی علی اکبری در ادامه گفت: با عدم تعریض خیابان کرمان، در هزینه‌های مدیریت شهری صرفه جویی شد و امکان احتمال آسیب رسیدن به آثار ارزشمند فرهنگی و تاریخی از بین رفت.

به گفته مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران؛ اگر تعریض خیابان کرمان اتفاق می‌افتاد بخشی از شمال  مجموعه آرامستان‌های دولاب در اجرای طرح تعریض از بین می‌رفت.

او با بیان اینکه هرچند فضاهای شهری کالبد ارزشمند و با کیفیتی داشته باشند اما تا زمانی‌که فعالیت در آن‌ها وجود نداشته باشد، هدف اصلی خود را محقق نمی‌کنند، افزود: فعالیت روح فضای شهری است و هر فضای شهری با فعالیت‌هایی که در آن رخ می‌دهد، تعریف می‌شود. باید امکان فعالیت و حضور برای تمامی گروه‌های سنی در تمامی ساعات شبانه در فضاهای شهری وجود داشته باشد.

مدیرعامل این سازمان ضمن اشاره بهره بهره برداری از میدانگاه و مجموعه آرامستان‌های ارامنه دولاب، بیان کرد: این سومین میدانگاه از پنج میدانگاهی بود که در برنامه مصوب شورای اسلامی شهر تهران تعهد به اجرای آن داشتیم. تاکنون سه میدانگاه امیرکبیر، خورشید و ارامنه دولاب به بهره برداری رسیده است. همچنین تلاش می‌شود که با سرعت دو میدانگاه دیگر در منطقه ۱۰ و ۱۸ در همین دوره مدیریت شهری به بهره برداری برسد.