10/18/2021 - دوشنبه 26 مهر 1400

نخستین مجوزهای سازمان‌های اجتماع محور محلی (CBO، سام) در ایران صادر شد

1400/3/3 192 اخبار اختصاصی سازمان , معاونت نوسازی و توسعه محلی rating
image

پیرو تفاهم نامه همکاری مشترک میان بخشداری مرکزی تهران، سازمان نوسازی شهر تهران و ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت های سازمان های مردم نهاد شهر تهران، نخستین مجوزها برای فعالیت سازمان‌های اجتماع محور محلی صادر شد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، طی مراسمی که با حضور حجت نظری، عضو شورای اسلامی شهر تهران، ابولفضل فرنیاپور، بخشدار مرکزی تهران و میترا کریمی، معاون توسعه محلی سازمان نوسازی شهر تهران برگزار شد، مجوز چهار "سام" در محلات شوش، مینابی، اتابک و باغ‌آذری به نمایندگان آن‌ها اعطا شد.

حجت نظری، عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن تشکر از تلاش‌های سازمان نوسازی شهر تهران و دفاتر توسعه محله‌ای، به نقش ویژه بخشداری تهران در به انجام رسیدن این مهم اشاره کرد.

وی در ادامه ضمن ابراز حمایت همه جانبه از سام‌ها، با اشاره به مصوبه دست آفرین و درخواست ایجاد ارتباط بین سام ها و سازمان رفاه، خدمات و امور اجتماعی شهرداری تهران، نوید برگزاری کارگاه هایی برای این نهادهای مدنی در راستای توان افزایی و توسعه کسب و کار محلی و تلاش برای حل معضل بازوی فیزیکی را داد.

معاون توسعه محلی سازمان نوسازی شهر تهران ضمن تشکر از به ثمر رسیدن مجوز سام‌ها و قدردانی از زحمات دفاتر و اعضای سام‌ها، مجوزها را به نماینگان این نهاد مردمی اعطا کرد .

در این جلسه نمایندگان سام‌ها ضمن تشکر از حمایت‌های سازمان نوسازی تا به امروز، به بیان دغدغه های خود و مشکلات پیش رو پرداختند. در ادامه بخشدار مرکزی تهران به اهمیت کار فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد و کلید حل بسیاری از مشکلات موجود را کار فرهنگی دانست و قول حمایت همه جانبه از نهادهای مدنی در این راستا داد.

شایان ذکر است بر مبنای تفاهم نامه مذکور، سازمان نوسازی شهر تهران با استفاده از ظرفیت دفاتر توسعه محله‌ای نسبت به شناسایی و معرفی تشکل‌های مردم نهاد اقدام می کند، سپس ستاد سمن های شهر تهران درخواست متقاضیان را ثبت و برای تکمیل مدارک آن‌ها اقدام می نماید و در نهایت بخشداری مرکزی تهران، پس از انجام بررسی‌های لازم مجوزها را صادر خواهد کرد.