05/07/2021 - جمعه 17 ارديبهشت 1400

بررسی موانع و چالش های حقوقی-ملکی در بافت فرسوده

1400/2/6 62 اخبار اختصاصی سازمان , ستاد بازآفرینی شهر تهران rating
image

در  پنجاه و دومین جلسه کمیته خدمات و زیرساخت ستاد بازآفرینی به بررسی ابعاد گوناگون مدیریت همکارانه در حوزه حقوقی-ملکی بازآفرینی شهر تهران پرداخته شد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، در پنجاه و دومین جلسه کمیته خدمات و زیرساخت ستاد بازآفرینی به بررسی ابعاد گوناگون مدیریت همکارانه فی مابین اداره ثبت و اسناد استان تهران، سازمان نوسازی شهر تهران و سایر نهادهای دولتی و غیردولتی در حوزه حقوقی-ملکی بازآفرینی شهر تهران پرداخته شد.

پنجاه و دومین جلسه کمیته خدمات و زیرساخت ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران با ریاست چراغعلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران و با حضور نژاد بهرام عضو شورای اسلامی شهر تهران، حاجی علی اکبری دبیرستاد بازآفرینی پایدارکلانشهر تهران،  معاونان اداره راه و شهرسازی و اداره ثبت اسناد و املاک استان تهران و همچنین رؤسای حوزه های ثبتی شهر تهران و همراهی مدیران تعدادی از دستگاه های مرتبط و دفاتر توسعه محله به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.

در این جلسه موانع و چالش های حقوقی -ملکی هر حوزه ثبتی مورد بحث و بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

چراغعلی ضمن اشاره به اهمیت اخذ سند برای شهروندان در بافت فرسوده و افزایش ارزش افزوده املاک این مناطق و ایجاد تحول بنیادین برای ساکنان این محدوده ها، به حضور منظم و مستمر قضات در جلسات هیات تعیین تکلیف تاکید کرد.

علی اکبری نخستین مانع دستیابی به مسکن مناسب در بافت فرسوده را موضوع مالکیت عنوان کرد و گفت: در سال پیش رو که تولید،پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نامگذاری شده است؛ باید بتوانیم به کمک یکدیگر قدمی را جهت رفع موانع نوسازی، برداریم.