09/28/2020 - دوشنبه 7 مهر 1399

آئین رونمایی از کتاب های منتشر شده سازمان نوسازی شهر تهران

1399/4/2 225 اخبار اختصاصی سازمان rating
image

آئین رونمایی از کتاب های منتشر شده سازمان نوسازی شهر تهران و انعقاد تفاهم نامه همکاری سازمان نوسازی و مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با حضور معاون شهرسازی و معماری، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران و شهردار منطقه 15 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، آئین رونمایی از کتاب های منتشر شده سازمان نوسازی شهر تهران و انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان نوسازی و مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران صبح امروز و اندکی پس از افتتاح "مرکز محله درخشان" در مرکز محله شیرین دخت برگزار شد.

غلامحسین محمدی، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در این مراسم تصریح کرد: چنانچه تمرکز تخصصی در حوزه فعالیت های بین الملل رخ ندهد، زحمات همکاران ما در مجموعه معاونت شهرسازی و معماری و سازمان نوسازی شهر تهران در مجامع بین المللی نادیده گرفته می شود.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران خاطرنشان کرد: سازمان های پیشتاز از جمله سازمان نوسازی شهر تهران که در بازآفرینی بافت های فرسوده و تغییر کالبدی شهر نقش جدی و تأثیرگذار دارند، می توانند محتوای فعالیت های کیفی خود را تهیه کرده و مرکز ارتباطات شهرداری تهران نیز می تواند با استفاده از ظرفیت هایی که دارد این فعالیت ها را بصورت جدی تر منتشر کند تا در دنیا دیده شود.

محمدی با اشاره به برگزاری رویدادهای مختلف بین المللی از جمله جایزه گوانجو، نشست متروپلیس و ... گفت: از این ظرفیت ها استفاده می کنیم تا محتوایی که در سازمان نوسازی تهیه شده مطابق با استانداردهای بین المللی منتشر شود و زحمات زیادی که در این زمینه کشیده شده در دنیا منعکس گردد.

عبدالرضا گلپایگانی، معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران با بیان این که موضوع کاری که انجام می دهیم در حیطه معماری و شهرسازی و نوسازی و بهسازی بافت های ناکارآمد و فرسوده بسیار متکی به تجربه است، به برگزاری مسابقه بین المللی بازآفرینی فضای فوقانی تونل راه آهن تهران- تبریز اشاره کرد و گفت: این مسابقه یکی از کارهای بزرگی بود که در شهر تهران در مقیاس بین المللی انجام شد؛ کتاب آن نیز به همت سازمان نوسازی منتشر شده و قطعاً تجارب خوبی را در اختیار استفاده کنندگان قرار خواهد داد و ضروری است انعکاس آن به دنیا اعلام شود.

گلپایگانی یادآور شد: زمانی که در شهرداری می خواستم موضوع بافت های فرسوده را مطالعه کنم و به منابع تجربه شده مراجعه کنم، به انتشارات سازمان نوسازی مراجعه می کردم، تدوین و انتشار تجارب نوسازی سنت خوبی است که در گذشته آغاز شده و می بایست تداوم داشته باشد. این امر کمک می کند دانش کسب شده به دیگران انتقال یابد و زمینه نقد و ارزیابی کارها فراهم شود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به اهمیت انتشار مقالات و کتاب هایی که حاصل کسب تجارب کاری است، خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم فضا را به فضای گفتگو تبدیل کنیم و بازخورد اقداماتی که در معاونت شهرسازی و معماری و سازمان نوسازی انجام می شود در مجامع دانشگاهی، علمی و گروه های تخصصی و حرفه ای بگیریم، این امر سبب ارتقاء کارها خواهد شد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با بیان این که تبدیل فضا به فضای گفتگو و گرفتن بازخورد اقداماتی که در معاونت شهرسازی و معماری و سازمان نوسازی انجام می شود در مجامع دانشگاهی، علمی و گروه های تخصصی و حرفه ای موجب ارتقاء کارها و امور خواهد شد، بر ضرورت و اهمیت تدوین و انتشار مقالات و کتاب هایی که حاصل کسب تجارب کاری است تأکید کرد.

در ادامه این جلسه از کتاب هایی که به همت سازمان نوسازی شهر تهران منتشر شده است شامل کتاب "محوطه ميراث جهاني زولورين"، "سرگذشت يك خيابان؛ سير شكل گيري خيابان سي تير"، "مسابقه بازآفرینی محور شهري؛ طراحي فضاي فوقاني تونل راه آهن  تهران- تبريز"، و کتاب های محله "طیب"، "قیام"، "خلیج فارس" و "جوانمرد قصاب" رونمایی شد.

در خاتمه نیز با اهدا لوح یادبود از نویسندگان و مترجم کتاب های منتشر شده تقدیر و تشکر به عمل آورده شد.