09/28/2020 - دوشنبه 7 مهر 1399

کتاب مسابقه بازآفرینی محور شهري؛ طراحي فضاي فوقاني تونل راه آهن تهران- تبريز منتشر شد

1399/3/6 356 اخبار اختصاصی سازمان rating
image

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از انتشار کتاب مسابقه بازآفرینی محور شهري؛ طراحي فضاي فوقاني تونل راه آهن تهران- تبريز خبر داد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، کاوه حاجی علی اکبری با اعلام این خبر گفت: در دوره جدید مدیریت شهری و با توجه به رویکرد شهرداری تهران درخصوص بازآفرینی عرصه های ناکارآمد و رها شده شهری و نیز توسعه محلات کم برخوردار (دارای بافت فرسوده و ناکارآمد)، و در راستای اهدافی چون؛ ارتقای منزلت اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی و فضایی پهنه جنوبی شهر تهران، پروژه شاخص و بی سابقه بازآفرینی فضای فوقانی تونل راه آهن تهران- تبریز با همکاری دولت و شهرداری و بهره‌گیری از ظرفیت جامعه تخصصی ذیربط، در قالب مسابقه بین المللی در سالهای ۹۸-۱۳۹۷ توسط سازمان نوسازی شهر تهران برگزار شد.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران خاطرنشان کرد: در این راستا و به منظور ثبت تجارب و آموزه‌ها، این سازمان اقدام به مستندنگاری فرآیند برگزاری مسابقه مذکور در قالب یک مجلد کرده است.
به گفته علی اکبری کتاب مسابقه باز آفرینی محور شهری، مستندسازی فرآیند انجام برگزاری مسابقه به همراه معرفی آثار را در بر می‌گیرد و حاوی مطالبی چون؛ پیشینه احداث راه آهن در ایران، معرفی طرح اولیه، هماهنگی‌ها و اقدامات انجام شده در راستای برگزاری، معرفی طرح‌های ارسالی به دبیرخانه در دو مرحله و معرفی آثار برگزیده است.
گفتنی است این کتاب به همت سازمان نوسازی شهر تهران، توسط سرکار خانم نیکو صالحی گردآوری و تدوین و توسط موسسه همشهری منتشر شده است.