09/28/2020 - دوشنبه 7 مهر 1399

برگزاری مسابقه بین‌المللی "ایده‌هایی برای طرح انطباق کاربری و بازآفرینی کارخانه سیمان ری"

1399/2/8 749 اخبار اختصاصی سازمان rating
image

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران عنوان کرد: مسابقه بین‌المللی "ایده‌هایی برای طرح انطباق کاربری و بازآفرینی کارخانه سیمان ری" با هدف دریافت برترین و خلاقانه‌ترین ایده‌های طراحی و برنامه‌ریزی برای احیا و بازآفرینی کارخانه سیمان ری به همراه پیشنهاد توجیهی و طرح اقتصادی (FS) آن برگزار می‌شود.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، کاوه حاجی علی اکبری با اعلام این که کارخانه سیمان شهرری، اولين کارخانه سیمان ايران و از جمله نخستین مجموعه‌های صنعتی کشور است، تصریح کرد: این کارخانه که در زمینی به وسعت حدود 90.000 مترمربع قرار دارد، تا اواخر سال 1362 فعال بوده اما در اسفند 1362 به دلیل توسعه شهر تهران و شرايط توليد قديمي همراه با انتشار آلودگي، توليد واحد‌هاي کارخانه متوقف شد و درنهایت در سال 1363 اين مجموعه منحل گردید.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران خاطرنشان کرد: با توجه به تاریخ، وسعت و محل استقرار کارخانه سیمان ری، این مجموعه از ظرفیت‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بالایی برای بازآفرینی و ایفای نقش جدید در مقیاس شهر، منطقه و حتی کشور برخوردار است.
علی اکبری با بیان این که بهره برداری کارخانه سیمان ری بر اساس مصوبه هیأت وزیران در سال 1397 به شهرداری تهران واگذار شده است، اظهار داشت: سازمان نوسازی شهر تهران قصد دارد ایده‌های برنامه‌ریزی و طراحی مجموعه را به همراه توجیه‌ اقتصادی و مباحث مربوط به سرمایه‌گذاری ایده‌های مذکور به مسابقه بگذارد.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این که جوایز ارزنده ای برای رتبه های برگزیده در این مسابقه در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: به برگزیده نخست مبلغ 200 میلیون تومان، برگزیده دوم مبلغ 100 میلیون تومان و برگزیده سوم مبلغ 50 میلیون تومان اهدا خواهد شد.
علی اکبری ضمن دعوت از همه گروه‌ها و شرکت‌های داخلی و خارجی علاقه مند و واجد شرایط برای شرکت در این مسابقه بین المللی اعلام کرد: ثبت نام این مسابقه از تاریخ 13 تا 27 اردیبهشت 1399 صورت می گیرد و علاقمندان می توانند جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به تارنمای سازمان نوسازی شهر تهران به نشانی http://nosazi.tehran.ir مراجعه نمایند.