06/05/2020 - جمعه 16 خرداد 1399

برگزاری بیست و دومین جلسه کمیته خدمات و زیرساخت ستاد بازآفرینی

1398/8/12 288 اخبار اختصاصی سازمان , ستاد بازآفرینی شهر تهران rating
image
شهرداری منطقه 13 میزبان بیست و دومین جلسه کمیته خدمات و زیرساخت ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران بود که به صورت دوره ای و به ریاست معاون محترم امور عمرانی استانداری تهران برگزار می گردد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، در این جلسه موضوعات و مسائلی همچون استفاده از ظرفیت مجموعه مهمات سازی در راستای تأمین سرانه خدماتی محلات، درخواست اطلاعات و بررسی نوسازی زیرساخت های بازار شهرستانی، تعیین تکلیف و استفاده از اراضی اوقافی سطح منطقه بخصوص در بازار شهرستانی، جابجایی و تعویض تیرها و پست های برق معارض و فرسوده در محلات منطقه 13، نوسازی و مقاوم سازی مدارس نیازمند مقاوم سازی در محلات منطقه 13، پروژه های پیشگام ملاک عمل در 18 محله منتخب، تملک و احداث سوله مدیریت بحران در کوچه زعفرانی، تملک و احداث کلانتری در ناحیه 1، تملک و احداث خانه بهداشت در ناحیه 1، تملک و احداث آتش نشانی در ناحیه 1، نصب شیرهای آتشنشانی در محلات صفا، شهید اسدی و زاهد گیلانی و رفع محدودیت ساخت و ساز در حریم پادگان نیروی هوایی مورد بحث و بررسی قرار گرفتند.
در ابتدای جلسه رحمان زاده شهردار منطقه 13 ضمن معرفی اجمالی منطقه 13 به تشریح دستاوردهای منطقه در حل مسائل مرتبط با بافت فرسوده، پرداخت و در ادامه گزارشی از نیازهای احصا شده در سطح منطقه ارائه شد و در رابطه با بندهای آن بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
با توجه به تهیه طرح ساماندهی بازار شهرستانی، کلیه دستگاه های خدمات رسان اعم از گاز، برق، آب و مخابرات و... مکلف شدند نسبت به ارائه اطلاعات زیرساختی بازار شهرستانی به شهرداری اقدام نمایند. همچنین نصب شیر هیدرانت با توجه به وضعیت بافت فرسوده منطقه 13 از دیگر موضوعاتی بود که در ستور کار سازمان آتش نشانی شهرداری تهران قرار گرفت. از موضوعات دیگر مطرح شده در این جلسه موضوع احداث سوله بحران در ناحیه 1 منطقه 13 بود که با توجه به فرسودگی بافت این ناحیه و عدم وجود سوله بحران مقرر شد در دستور کار سازمان مدیریت بحران شهر تهران قرار گیرد. موضوع جابجایی و تعویض تیرهای برق معارض و فرسوده نیز از موضوعات دیگر بود که مجموعاً 102 تیر برق نیازمند جابجایی و تعویض در سطح بافت فرسوده منطقه 13 شناسایی شد. مدارس نیازمند مقاوم سازی و یا تخریب و نوسازی نیز از دیگر موضوعات مطروحه در این جلسه بود که مقرر گردید 4 مدرسه در سطح بافت فرسوده منطقه 13 در برنامه اقدامات سازمان نوسازی و تجهیز مدارس قرار گیرد.
قابل ذکر است مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران و دبیر ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران، معاون استاندار و فرماندار تهران، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، رئیس کمیته شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، مدیرعامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران، مدیرعامل سازمان مدیریت بحران شهر تهران، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، مدیرعامل شرکت فاضلاب استان تهران، مدیرعامل شرکت گاز استان تهران، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران، مدیرکل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران، رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده 5، رئیس بنیاد اجرایی فرمان امام (ره) و رئیس بنیاد مستضعفان از اعضاء حاضر در هجدهمین جلسه کمیته خدمات و زیرساخت ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران بودند.