06/05/2020 - جمعه 16 خرداد 1399

هفتمین جلسه برنامه‌های توسعه محلات در ستاد بازآفرینی منطقه 7 مورد بررسی قرار گرفت

1398/7/13 927 اخبار اختصاصی سازمان , ستاد بازآفرینی شهر تهران rating
image

برنامه توسعه محلات ارامنه، خواجه‌نصیر-حقوقی، خواجه‌نظام‌الملک، دهقان، شاهد، قصر-حشمتیه،کاج، مجیدیه-دبستان، نظام‌آباد در ستاد بازآفرینی پایدار منطقه 7 با حضور مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، شهردار منطقه و کلیه اعضای ستاد مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، کاوه حاجی علی اکبری در ستاد بازآفرینی پایدار منطقه 7 با اشاره به اهمیت رویکرد محله محوری در تدوین برنامه توسعه محلات، به تشریح روند و ضرورت تهیه برنامه توسعه محلات در دفاتر توسعه محله‌ای وابسته به سازمان نوسازی پرداخت.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران و دبیر ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران با تأکید بر ضرورت تدقیق و تحقق پذیری پروژه‌ها در برنامه های توسعه محلات، ایجاد فرآیند برنامه‌ریزی همکارانه و مشارکت سایر نهادهای خارج از مدیریت شهری در اجرای برنامه توسعه محلات را امری ضروری عنوان کرد.
وی با اشاره به فعالیت کمیته های ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران، مصوبات این کمیته‌ها را ابزاری مفید در تکمیل چرخه اجرای مصوبات ستاد بازآفرینی مناطق دانست.
حاجی علی اکبری در این جلسه پیشنهاد کرد تا مهلتی برای سازمان‌ها و نهادها به منظور ارائه پیشنهادات و نظرات آنها در زمینه برنامه توسعه محلات تهیه شده، در نظر گرفته شود.
سمیه حاجوی، شهردار منطقه7 نیز در این جلسه بر لزوم همکاری و هم‌افزایی بین دستگاه‌ها به منظور حل و بهبود مسائل منطقه تأکید کرد.
آریا زند، قائم مقام معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران نیز در این جلسه ضمن تشریح ساختار برنامه توسعه محلات، بر مدنظر قرار گرفتن شاخص های تحقق‌‍ پذیری، مشارکتی بودن و نگرش از پایین به بالای این برنامه ها تأکید کرد.
در ادامه این جلسه برنامه توسعه محلات ارامنه، خواجه‌نصیر-حقوقی، خواجه‌نظام‌الملک، دهقان، شاهد، قصر-حشمتیه،کاج، مجیدیه-دبستان، نظام‌آباد توسط مدیران دفاتر توسعه محله ای این منطقه به عنوان مسئول تهیه کننده، ارائه شد و پس از شرح فرآیند تهیه و همچنین شاخص‌های مورد استفاده در برنامه توسعه محلات مذکور، به مهمترین پروژه‌های پیشنهادی منتج از این برنامه‌ها اشاره شد.
پس از ارائه برنامه توسعه محلات، برنامه مذکور با همکاری حاضرین از نهادها و سازمان های مختلف در جلسه اعم از اداره برق منطقه‌ای، سازمان نوسازی مدارس، اداره مهندسی ارتش، نیروی انتظامی، کمیته امداد، آتش نشانی، اداره میراث فرهنگی و گردشگری، آب و فاضلاب منطقه ای، اداره اوقاف، سازمان تامین اجتماعی، کار، تعاون و رفاه اجتماعی شمال شرق، بنیاد مستضعفان و... مورد بحث و بررسی قرار گرفت و هر کدام پیشنهاداتی ارائه دادند.
تعیین و تکلیف بیمارستان جرجانی، جابجایی تیرهای برق معارض و نوسازی تیرهای برق فرسوده، تعیین و تکلیف عمارت کلاه فرنگی واقع در پادگان سپاه محمد رسول‌الله، تعیین و تکلیف سینما کوچ، تهیه طرح پل - فضای عابر با نظر معاونت مهندسی ارتش، تدقیق لیست مدارس نیازمند تجهیز و نوسازی از جمله اهم موضوعت مطرح شده در این جلسه بود.