08/15/2020 - شنبه 25 مرداد 1399

ساماندهی بازار تهران در پنجمین جلسه کمیته امنیتی و حقوقی ستاد بازآفرینی بررسی شد

1398/6/10 150 اخبار اختصاصی سازمان , ستاد بازآفرینی شهر تهران rating
image

پنجمین جلسه کمیته امنیتی و حقوقی ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران با حضور مدیرکل امنیتی استانداری، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، شهردار منطقه 12،  نمایندگان اصناف بازار تهران و اعضای کمیته امنیتی و حقوقی در محل استانداری تهران برگزار شد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، در این جلسه که به منظور بررسی دقیق­تر موضوع ساماندهی بازار و با حضور نمایندگان اصناف کفاش ها، سراجان و پوشاک برگزار شد، گزارشی از مسائل و نیازهای احصاء شده در این رابطه ارائه شد و برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت برای رفع مسائل و مشکلات در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، کالبدی و زیرساختی مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در این جلسه خواستار اتخاذ تصمیم­های مشخص و قابل ارزیابی توسط متولیان امر شد و عنوان کرد: برگزاری کمیته و جلسات در استانداری و گرد­همایی اعضاء این کمیته و مسئولان دولتی و شهرداری برای ساماندهی بازار اقدام خوبی است ولی بهتر است که مسئولان دستگاه­های دولتی نیز تکالیف و وظایف خود را در موضوع ساماندهی عملیاتی نمایند.

شهردار منطقه 12 حضور همه دستگاه ها در این جلسه را امری ضروری دانست و عدم مسئولیت پذیری و انفعال دستگاه های دولتی در موضوع بازار را کم کاری آن­­ها در قبال شهر و شهروندان برشمرد.

نمایندگان اصناف بازار نیز در این جلسه ضمن اعلام آمادگی برای مشارکت در ساماندهی بازار، عنوان کردند: برگزاری این جلسات در صورتی که کسبه بازار شاهد تحولات و اقدامات اجرایی دستگاه ها در این محدوده باشند، مفید خواهد بود.

در پایان جلسه به درخواست نمایندگان اصناف مقرر شد کلانتری ویژة بازار در این محدوده احداث شود. همچنین در مورد املاک وقفی بازار مقرر شد برنامه های اوقاف برای ساماندهی بازار در جلسات بعدی تبیین شود.