06/05/2020 - جمعه 16 خرداد 1399

راه اندازی کمپین #دست_به_کار_شیم

1398/5/23 324 اخبار اختصاصی سازمان , معاونت نوسازی و توسعه محلی rating
image
میترا کریمی، معاون توسعه محله ای سازمان نوسازی شهر تهران از راه اندازی کمپین "دست به کار شیم" به همت دفتر توسعه محله ای بازار در منطقه 12 خبر داد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، کریمی با اعلام این خبر یادآور شد: دفتر توسعه محله ویژه بازار بزرگ تهران از مهرماه 97 با هدف استفاده از پتانسیل ها و سرمایه های اجتماعی بازار برای بازآفرینی و احیای این مجموعه تاریخی راه اندازی شد.

معاون توسعه محله ای سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این که ساماندهی این مجموعه عظیم جز با حمایت و مشارکت تک تک ذی نفعان و ذی نفوذان ممکن نخواهد بود، عنوان کرد: دفتر توسعه محله ای بازار در نخستین گام، اقدام به شناسایی مسائل و مشکلات بازار کرد و پس از آن به منظور ساماندهی و رسیدگی به مسائل و مشکلات متعدد این محدوده، جلسات متعدد هم اندیشی با حضور بازاریان، کسبه، هیئت امنا، اتحادیه ها، اصناف و نهادهای مختلف برگزار شد.

 به گفته کریمی ایمنی بازار، ضرورت مقاوم سازی ابنیه، کمبود سرویس های بهداشتی، آشفتگی تأسیسات و زیرساخت ها، انباشت زباله و عدم پاکیزگی بازار از جمله مشکلات و معضلات اصلی کالبدی بازار بزرگ تهران است و به منظور کسب مشارکت تمامی دست اندرکاران برای حل معضلات بازار بزرگ تهران، کمپین #دست_به_کار_شیم راه اندازی شده است.

وی با اشاره به این که در گام نخست از راه اندازی این کمپین تمرکز بر نظافت و زیبایی بازار بزرگ تهران و به صورت پایلوت، بازار کفاش ها قرار گرفت، خاطرنشان کرد: بازار کفاش ها، از راسته های تاریخی بازار بزرگ تهران است که روزانه پذیرای تعداد بسیاری از هم وطنان و گردشگران از سراسر جهان است، لذا برای پاکیزگی و نظافت این راسته بازار، ابتدا با شهرداری ناحیه 3 منطقه 12 هماهنگی های لازم بعمل آمد و با حمایت های صورت گرفته جهت اجرایی شدن این هدف، این اقدام در سه مرحله در دستور کار قرار گرفت.

کریمی توضیح داد: به منظور تحقق این امر، مصاحبه و مشاهده میدانی و صحبت با تک تک کسبه بازار صورت گرفت و در پی آن، سه جلسه هم اندیشی با حضور کسبه بازار کفاش ها، مسئولان شهرداری ناحیه و دفتر توسعه محلی برگزار شد و در این جلسات در خصوص نحوه مشارکت هم اندیشی شد و مقرر شد برای زباله های ریزشی سطل های کوچک بر دیوارهای راسته تعبیه شود، در طول روز سه بار در بازار کفاش ها زباله جمع آوری شود و ساعت 21، تیم بازیافت شهرداری از سراها و پاساژهای واقع در بازار زباله ها را به صورت تفکیک شده تحویل بگیرند.

این کمپین، یکی از گام های اساسی در ایجاد وفاق و جلب مشارکت کسبه در یکی از اصلی ترین راسته های بازار تهران برای بهبود کیفیت فضایی و برنامه ریزی گام های آتی اقدامات شهرداری تهران در بازار تهران است.