06/05/2020 - جمعه 16 خرداد 1399

جلسه ستاد بازآفرینی منطقه 20 برگزار شد

1398/3/4 1822 اخبار اختصاصی سازمان , ستاد بازآفرینی شهر تهران rating
image

جلسه ستاد بازآفرینی منطقه 20 به ریاست شهردار منطقه و با حضور مدیر دبیرخانه ستاد بازآفرینی شهر تهران، معاونان شهرداری منطقه، مدیران دفاتر توسعه محلی و دیگر اعضای ستاد بازآفرینی در 29 اردیبهشت ماه 1398برگزار شد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران و به نقل از دبیرخانه ستاد بازآفرینی منطقه 20، جلسه با خیر¬مقدم و توضیحات معاون شهرسازی و معماری منطقه آغاز شد و سپس کارشناس ستاد بازآفرینی منطقه20، گزارشی از وضعیت بافت‌های فرسوده، جایگاه ستاد بازآفرینی پایدار و اولویت‌ها و معضلات محلات با هدف بازآفرینی در منطقه ارائه کرد.
در ادامه مدیر دبیرخانه ستاد بازآفرینی شهر تهران ضمن تشکر از همکاری مسئولین منطقه، به اهمیت موضوع مدیریت هماهنگ در جهت بازآفرینی شهری و حل مسائل و مشکلات بافت های فرسوده اشاره کرد. وی درخصوص سهم بالای منطقه 20 در برنامه های اقدام مشترک از جمله سهمیه قیر جهت روکش اساسی معابر نیازمند آسفالت در بافت های فرسوده و همچنین قرارگیری محله جوانمردقصاب به عنوان محله هدف در این طرح ها به ارائه توضیحات پرداخت.
مدیر دبیرخانه ستاد بازآفرینی شهر تهران با اشاره به تدوین 18 برنامه توسعه محله در این منطقه ابراز امیدواری کرد که در ماه های آتی این اسناد در ستاد منطقه و کمیته های مربوطه تصویب شده و بتوانند به عنوان اسناد بالادست جهت برنامه ریزی های آتی در مقیاس خرد و کلان مورد بهره برداری قرار گیرند.
در ادامه جلسه شهردار منطقه 20، دفاتر توسعه محله ای را به عنوان بازوان چالش یاب و پژوهشی در رسیدن به اهداف منطقه برشمرد و مشکل نبود ساختار و ابزارهای اجرایی را یکی از معضلات در حوزه برنامه ریزی عنوان کرد و فعالیت ستاد بازآفرینی را برطرف کننده این مشکل دانست. همچنین افزایش رضایتمندی ساکنین در مقیاس محلی را به عنوان دستاوردهای مهم این ستاد عنوان کرد و این دستاورد را مشروط به نقش آفرینی صحیح کارگروه ها دانست.
در پایان جلسه احکام اعضای ستاد بازآفرینی منطقه توسط رئیس ستاد بازآفرینی منطقه 20 و مدیر دبیرخانه کلانشهر تهران به اعضاء اعطا شد.