06/05/2020 - جمعه 16 خرداد 1399

نخستین پروژه مسکن امید پایتخت با دستور رییس جمهور به بهره برداری رسید

1398/1/18 3245 اخبار اختصاصی سازمان rating
image
دکتر روحانی در آیین افتتاح سه پروژه بزرگ عمرانی پایتخت، بازآفرینی بافت‌های فرسوده و موضوع مسکن را یک ضرورت اساسی توصیف کرد.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان نوسازی شهر تهران نخستین پروژه مسکن امید صبح امروز با حضور ریاست محترم جمهور به صورت ویدیو کنفرانس به بهره برداری رسید.
دکتر حسن روحانی در آیین افتتاح پروژه بهاران شرقی در منطقه 18 به عنوان نخستین پروژه مسکن امید، بازآفرینی بافت‌های فرسوده و موضوع مسکن را یک ضرورت اساسی توصیف کرد و گفت: پیام سیل و زلزله این است که بافت های فرسوده باید احیاء شود و تهران جایی است که باید آن را در برابر زلزله، سیل و طوفان احتمالی مصون بسازیم.
رئیس جمهور با اشاره به بافت‌ها و محله‌های فرسوده در تهران، گفت: در این بافت‌های فرسوده در صورتی که یک حادثه طبیعی اتفاق بیفتد، بدون تردید کمک‌رسانی با مشکل مواجه خواهد بود لذا باید کمک کنیم تا این بافت‌ها احیاء شوند و بدون شک اگر یک محله و بافت فرسوده نوسازی شود، هم ثروت مردم، افزایش می‌یابد و هم برای حفظ جان و رفاه مردم مفید خواهد بود.
دکتر روحانی تصریح کرد: در آغاز بکار شهرداری آقای حناچی به ایشان تأکید کردم که احیاء بافت‌های فرسوده از اولویت‌های ضروری و بسیار مهم است و در این راه با همه توان کمک خواهیم کرد و چنانچه دستگاه‌های دولتی زمینی در اختیار دارند باید آن را به توسعه‌گر واگذار کنند و دولت نیز با اعطای وام بانکی به توسعه‌گر و خریدار کمک و مساعدت‌های لازم را به عمل خواهد آورد.
رئیس جمهور خاطر نشان کرد: هر 3 پروژه‌ای که امروز افتتاح شد به عنوان 3 طرح مهم، پایدار و ادامه‌دار در تهران است که در همه آنها دولت آماده کمک‌ به شهرداری و شورای شهر است تا شاهد تهرانی آبادتر و با رفاه بیشتر برای مردم و محیط زیست سالم‌تر باشیم.