08/15/2020 - شنبه 25 مرداد 1399

پروژه بازآفرینی کارخانه جنگ افزارسازی در منطقه 13 فرصتی برای توسعه و آبادانی پایتخت است

1397/12/18 4468 اخبار اختصاصی سازمان , ستاد بازآفرینی شهر تهران rating
image
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در جلسه ستاد بازآفرینی منطقه 13، تصریح کرد: پروژه بازآفرینی کارخانه جنگ افزارسازی در این منطقه یکی از اولویت های شهرداری و فرصتی برای توسعه و آبادانی کلانشهر تهران است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، کاوه حاجی علی اکبری ضمن حضور در جلسه ستاد بازآفرینی منطقه 13 که با حضور مرتضی رحمان زاده شهردار منطقه، نمایندگان دستگاه ها و سازمان های عضو ستاد و همچنین جمعی از معاونین و مدیران برگزار شد، پروژه بازآفرینی کارخانه جنگ افزارسازی در منطقه 13را یکی از اولویت های شهرداری و فرصتی برای توسعه و آبادانی کلانشهر تهران عنوان کرد.
مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران ضمن تشکر و قدردانی از توجه شهردار منطقه به مسائل بافت فرسوده، به جایگاه منطقه در مدیریت و راهبری نوسازی بافت فرسوده اشاره کرد و افزود: اقدامات ما در نوسازی بافت فرسوده می بایست به ارتقای کیفیت زندگی بیانجامد.
دبیر ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران اظهار داشت: از جمله مسائلی که باید مد نظر دفاتر توسعه محله ای قرار بگیرد، جلب مشارکت مردمی برای زیست پذیر کردن و افزایش کیفیت زندگی ساکنین در دل محلات است تا جریانی مبتنی بر مشارکت مردم شکل بگیرد.
وی همچنین به سه پروژه جدید بازآفرینی شهری که از اولویت های شهردار تهران است اشاره کرد که یکی از این پروژه ها با عنوان کارخانه جنگ افزارسازی در منطقه 13 واقع شده و تاکید نمود که منطقه می بایست از این فرصت در جهت توسعه و آبادانی نهایت بهره را ببرد.
علی اکبری در ادامه از افزایش 50 درصدی بودجه سال 98 سازمان نوسازی خبر داد و اظهار داشت: این افزایش بودجه نشان دهنده توجه شورای شهر و شهرداری تهران به امر بافت فرسوده است و این امر مسئولیت ما را سنگین تر می کند.
دبیر ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران، بهسازی محیطی، احداث پارکینگ، توسعه فضای سبز و بازگشایی معابر را از محور برنامه های سازمان نوسازی در سال جدید برشمرد.
رحمان زاده شهردار منطقه نیز به ویژگی ها، معضلات و مسائل بافت فرسوده در زمینه های اجتماعی، زیست محیطی و .. اشاره کرد و با آسیب شناسی مسائل این محدوده ها و به منظور جلوگیری از جا به جایی ساکنان این محلات، بر مدیریت همکارانه و یکپارچه نهادهای مسئول تاکید کرد.
وی به اقدامات صورت گرفته برای زیست پذیر تر کردن بافت فرسوده اشاره کرد و خواستار همکاری تمامی نهادهای تاثیر گذار برای رفع مشکلات این محدوده شد.
گفتنی است در این جلسه گزارشی اجمالی از برگزاری جلسات کارگروه های ستاد بازآفرینی منطقه در سال 97 از سوی معاون شهرسازی و معماری منطقه 13 ارائه شد.
شیدائی، معاون شهرسازی و معماری منطقه 13 به تشکیل کارگروه های اجرایی نواحی، ضوابط و مقررات، اجتماعی و فرهنگی، خدمات و زیر ساخت اشاره کرد و گفت: این جلسات 36 مصوبه داشته که مصوبات آنها در دست پیگیری می باشد.
وی همچنین موضوعاتی را درخصوص تعامل با دفاتر خدمات الکترونیک جهت هماهنگی با دفاتر توسعه محله ای، تخصیص اعتبار برای نوسازی بافت فرسوده و همچنین اقدامات انجام شده عنوان نمود.
در ادامه جلسه نیز گزارش کامل و جامعی از سوی کارشناس ستاد بازآفرینی پایدار منطقه در زمینه اقدامات به عمل آمده و نیازهای احصاء شده در زمینه های امنیتی حقوقی ، حمل و نقل ترافیک، زیرساخت، خدمات هفت گانه و پارکینگ، تاسیسات شهری، زیست محیطی، اجتماعی و فرهنگی ارائه شد.
در خاتمه این جلسه نقطه نظرات اعضای حاضر اخذ و درخصوص مباحث مطرح شده تبادل نظر شد.