EN |  فا
Menu

نمایش اخبار

جزئیات مطلب

احداث 100 هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده

احداث 100 هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده

وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس مصوبه جدید شورای مسکن کشور 100 هزار واحد مسکونی جدید در بافت‌های فرسوده شهری احداث می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرخبر و به نقل از مهر، علی نیکزاد ضمن بیان این مطلب گفت: بر اساس مصوبه جدید شورای مسکن 100 هزار واحد مسکونی در بافت‌های شهری با اعطای تسهیلات کم بهره احداث می‌شود.

وی میزان بهره تسهیلات اعطایی برای احداث مسکن در بافت‌های فرسوده شهری را 15 درصد اعلام کرد و افزود: بانک‌های عامل وظیفه دارند تسهیلات مورد نیاز برای ساخت این واحدها را با شرایط مصوب اعطا کنند.

نیکزاد همچنین از اعطای تسهیلات مسکن مهر به انبوه سازانی که خود اقدام به تهیه زمین کرده‌اند خبر داد و اظهار داشت: بر این اساس به انبوه سازانی که از زمین ملکی اقدام به احداث واحدهای مسکونی کنند، تا سقف 5 واحد، تسهیلاتی با سود مسکن مهر اعطا می‌شود.

وی با تاکید بر حمایت از انبوه سازی در بافت‌های فرسوده شهری تصریح کرد: در سال جاری در مجموع از 1.5 میلیون واحد مسکن مهر در حال ساخت در کشور 120 هزار واحد در بافت‌های فرسوده شهری احداث می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تمامی 1.5 میلیون واحد مسکن مهر که در حال حاضر مراحل مختلف ساخت را طی می‌کنند تا پایان سال 92 به بهره برداری می‌رسند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر تعیین تکلیف مسکن خبرنگاران اظهار داشت: اعطای تسهیلات برای ساخت این واحدها مصوب شده که بر اساس آن 45 میلیون تومان برای ساخت و 30 میلیون تومان نیز برای خرید مسکن به خبرنگاران، تسهیلات بانکی اعطا می‌شود.

نیکزاد نرخ سود این تسهیلات را 12 درصد اعلام کرد و افزود: در این زمینه هماهنگی‌های لازم با بانک‌های عامل صورت گرفته و مشکلی برای اعطای تسهیلات مسکن به خبرنگاران واجد شرایط نیست.www.shahrkhabar.ir


تعداد بازدید: 653
ایجاد شده توسط : Newsuser در 1391/3/27
rating
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج