EN |  فا
Menu

نمایش اخبار

جزئیات مطلب

ارائه تسهیلات ویژه برای بافت فرسوده در طرح تفصیلی جدید تهران

ارائه تسهیلات ویژه برای بافت فرسوده در طرح تفصیلی جدید تهران

مدیرکل شهرسازی و طرح های شهری با اشاره به پیش بینی تسهیلات ویژه برای بافت های فرسوده در طرح تفصیلی جدید تهران ، گفت : اجرای این طرح موجب رونق ساخت و ساز در بافت فرسوده خواهد شد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری تهران، مهندس مجید پاکساز با بیان این که طرح تفصیلی تهران قطعا از 1/1 /91 اجرایی خواهد شد ، گفت : همه مراحل تهیه و تصویب طرح تفصیلی به اتمام رسیده است و این طرح آماده است تا از ابتدای سال آینده در سطح پایتخت اجرا شود .

وی با اشاره به تلا ش همه مجموعه ها در تهیه و تصویب این طرح افزود : شورای اسلامی شهر ، شورای عالی شهرسازی و معماری و مجموعه شهرداری تهران در تهیه و تصویب این طرح تلاش شبانه روزی داشتند تا این طرح از سال آینده به عنوان تنها سند هدایت و کنترل ساخت و ساز در تهران به اجرا برسد .

پاکساز خاطر نشان کرد : در طرح تفصیلی جدید ضوابط و تسهیلات ویژه ای برای بافت فرسوده در تهران پیش بینی شده است که می تواند رونق ساخت و ساز در بافت فرسوده را افزایش دهد .

مدیر کل شهرسازی و طرح های شهری شهرداری تهران تصریح کرد : در تسهیلاتی که ارائه می شود محدودیت هایی که پیش از این برای ساخت وس از در بافت فرسوده وجود داشت کمتر شده است تا به این ترتیب انگیزه ساخت و ساز بیشتر شود .

وی افزود : تسهیلاتی که ارائه می شود بیشتر به صورت طبقات اضافی است و املاک این محدوده باید ویژگی های لازم برای ساخت وساز و تجمیع را داشته باشند .

پاکساز خاطر نشان کرد : ارائه این تسهیلات  در کنار مصوبه شورای در معافیت عوارض برای محدوده بافت فرسوده می تواند موجب ساخت وساز بیشتر در بافت های فرسوده شود و توسعه  بیشتری را در این زمینه داشته باشیم .

وی با تاکید بر موضع قطعی مدیریت شهری تهران بر اجرای طرح تفصیلی از ابتدای سال 91 اظهار کرد : از ابتدای سال آینده شاهد اجرای ضوابط طرح تفصیلی در سطح شهر تهران خواهیم بود .

www.tehran.ir

تعداد بازدید: 1971
ایجاد شده توسط : Newsuser در 1390/12/16
rating
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج