04/26/2019 - جمعه 6 ارديبهشت 1398

منطقه 17، یکی از اولویت های نوسازی بافت فرسوده در شهر تهران است

1397/10/18 264 اخبار اختصاصی سازمان rating
image
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در نشست ستاد بازآفرینی شهری منطقه 17 که در محل شهرداری این منطقه برگزار شد، منطقه 17را به دلایل خصوصیاتی چون ریزدانگی و تراکم بافت فرسوده، یکی از اولویت های مهم شهرداری تهران و ستاد بازآفرینی شهری برای مداخله در بافت فرسوده و نوسازی عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، کاه حاجی علی اکبری ضمن حضور در جلسه ستاد بازآفرینی منطقه 17 ابراز امیدواری کرد که با برگزاری منظم این جلسات با حضور سازمانهای مرتبط، بتوان گام مؤثری در تسریع فرایند نوسازی در شهر تهران برداشت.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در این جلسه با تأکید بر ضرورت همکاری کلیه ذی مدخلان در نوسازی بافت های فرسوده، تصریح کرد: در شهرتهران دچار عقب افتادگی هایی در حوزه نوسازی بافت فرسوده هستیم و اقدامات بسیاری هست که باید انجام داد که شهرداری تهران به تنهایی از عهده انجام آن بر نمی آید، به همین خاطر اقدام جدی و همکاری مؤثر تمامی سازمانها و نهادهای مرتبط و مسئول در این زمینه ضروری است.
علی اکبری ستاد بازآفرینی را به منزله ی پارلمانی برای گفتگو دانست و افزود: در جلسات این ستاد که خوشبختانه منطقه 17 از پیشگامان برگزاری آن است، درباره مشکلات و موانع نوسازی بحث و گفتگو می شود و از همین رهگذار، برای رفع موانع و تسریع در فرایند نوسازی برنامه ریزی های خوبی صورت خواهد گرفت.
دبیرستاد بازآفرینی شهری تهران با اشاره به اولویت این ستاد برای نوسازی منطقه 17 و لزوم پیشبرد برنامه اقدام مشترک میان دولت و شهرداری در دو محله مقدم و بلورسازی در این منطقه، خاطرنشان کرد: در ستاد بازآفرینی شهر تهران و از میان 123محله، تنها 18محله به عنوان اولویت نوسازی درنظر گرفته شده که از میان این محلات، دو محله بلورسازی و مقدم در منطقه 17 در ردیف نوسازی و بازآفرینی شهری قرار دارد.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به شرایط خاص منطقه 17 همچون ریزدانگی و تراکم بالای جمعیت، احیاء، بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده این منطقه را یکی از اولویت های ستاد بازآفرینی و شهرداری تهران دانست و ابراز امیدواری کرد که به زودی اقدامات نوسازی و توسعه در محلات هدف منطقه 17 صورت پذیرد.
شهردار منطقه 17 نیز در آیین اعطا و ابلاغ احکام عضویت در ستاد به روسا و نمایندگان سازمانهای خدمات رسان در منطقه 17 گفت: یقیناً تلاش و مسئولیت پذیری همه سازمانها در پیشبرد اهداف ستادبازآفرینی شهری و نوسازی بافت فرسوده در سطح منطقه موثر و ثمربخش خواهد بود. موانع کوچک و بزرگ زیادی هست که با همفکری و مشارکت همه عزیزان و نمایندگان قابل رفع است تا نوسازی در محلات شتاب گیرد.
امیر محسنی خطاب به اعضای ستاد گفت: شما سفیران صلح هستید. شما با ابلاغ پیام نوسازی و بازآفرینی به سازمانهای تان، موانع نوسازی را از پیش رو برداشته و به شهروندان عزیز منطقه خدمت خواهید کرد.
وی با اشاره به شرایط خاص منطقه 17 که از آسیب‌پذیرترین مناطق شهر تهران است بر لزوم مشارکت سازمانهای مرتبط در پیشبرد پروژه‌های در حال انجام تاکید کرد.

گفتنی است در این نشست موضوعات مربوط به موقوفه مفرح، شیرهای هیدرانت آتش نشانی، کریدورسبز محله بلورسازی، مشارکت سازمانهای مرتبط، ایجاد مراکز و سوله های مدیریت بحران و مرکز محلی جنوب بلورسازی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد برنامه های اقدام به طور مستمر از طریق ستاد پیگیری شود.