04/18/2019 - پنجشنبه 29 فروردين 1398

بهسازی کوچه غیاثی منطقه 13 محله صفا با مشارکت مردم

1396/12/14 250 معاونت نوسازی و توسعه محلی, اخبار اجتماعی(اداره اجتماعی و نوسازی مردمی) rating
image
 کوچه غیاثی با عزم گروه های مردم نهاد در کنار ساکنین و همکاران دفتر خدمات نوسازی محلات صفا و شهید اسدی بهسازی شد.

آغاز فرایند بهسازی از یک ایده ­ی ساده برای برگزاری کارگاه­های مشارکتی تحت عنوان کارگاه­های "شناخت،‌تحلیل،‌تصمیم و اجرا" در دفتر خدمات نوسازی محلات صفا و شهید اسدی شروع نشد،‌ بلکه از سابقه ­ی سکونت اهالی در این کوچه و همت آنان به زیباسازی و هویت بخشی به محیط زندگی خود آغاز شد.  کوچه­ ی شهید غیاثی در محله صفا واقع شده و از آن دست کوچه­ هاست که نشان از اصالت قدیمی  دارد؛ عزم گروه های مردم نهاد در کنار ساکنین و همکاران دفتر خدمات نوسازی محلات صفا و شهید اسدی نقش چشمگیری در انجام فرآیند بهسازی داشت.

ارائه ­ی اقدامات دفتر به گروه­های مختلف دانشجویی و مردم نهاد،‌ آنان را نیز ترغیب ­نمود که در این حرکت کنار مردم باشند. در این مسیر نقاش دیواری ساختمان پلاسکو، مستندساز، دانشجویان نقاشی دیواری دانشگاه هنر تهران،‌ مسئول موسسه مردمی جبهه سبز( فعال در زمینه فضای سبز) به منظور مشارکت در اجرای برنامه­ های مورد نظر مردم اعلام آمادگی کردند.

 شهردار منطقه 13 در بهمن ماه 96 از کوچه غیاثی بازدید کرد  و احداث پاتوق غیاثی را موجب ترغیب مردم در حس تعلق خاطر به محل سکونت خود و انجام امور نوسازی عنوان کرد. در پایان مراسم نیز با اهدای تقدیر نامه و تندیس دفتر خدمات نوسازی، از زحمات دست اندر کاران این فرایند قدردانی به عمل آورده شد.