04/18/2019 - پنجشنبه 29 فروردين 1398

کارگاه نقاشی «محله رویایی» به همت دفتر خدمات نوسازی ناحیه 1 منطقه 7 برگزار شد

1396/12/8 175 معاونت نوسازی و توسعه محلی, اخبار اجتماعی(اداره اجتماعی و نوسازی مردمی) rating
image
کارگاه نقاشی «محله رویایی» با هدف آشناسازی کودکان دبستانی با محله و شهر محل سکونت خود و ایجاد دغدغه در آنها برای داشتن محله ای رویایی برگزار شد.   

با توجه به اینکه محلات ناحیه1 منطقه7 شهر تهران یکی از نواحی کم ‌برخوردار شهر تهران است و در کنار این برخورداری کم از امکانات رفاهی و سرانه‌های مختلف شهری، دارای ویژگی‌های خاص اجتماعی و فرهنگی می باشد، دفتر خدمات نوسازی ناحیه 1 منطقه7 در بهمن ماه 1396، اقدام به برگزاری کارگاه نقاشی با موضوع «محله رویایی» نمود تا از این راه بتواند همزمان با ایجاد دغدغه و حساسیت در این کودکان دبستانی، آنها را با محله و شهر خود بیشتر آشنا نماید تا تصور ذهنی کودکان نسبت به ویژگی های یک محله رویایی ارتقاء پیدا کند.

دانش­ آموزان مقطع چهارم دبستان مدرسه علی گل در این کارگاه مشارکت داشتند. مدرسین در این کارگاه نقاشی، ضمن معرفی شهر تهران و محله نظام آباد از دانش آموزان خواسته شد که برداشت خود را از محله رویایی به تصویر بکشند. در بررسی و تحلیل تصویر ذهنی کودکان، شناسایی عوامل کالبدی و اجتماعی مورد علاقه­ ی کودکان از اهمیت بالایی برخورد دار است. مدرس، در طول کارگا تلاش در همراهی با دانش آموزان داشت و سوالات آنها را پاسخ می­گفت.

در پایان کارگاه و پس از اتمام نقاشی، اصول اولیه طراحی به مدت بیست دقیقه به دانش آموزان آموزش داده شد.