04/18/2019 - پنجشنبه 29 فروردين 1398

ارتقاء سطح خدمات دفاتر خدمات نوسازی در سال 97

1396/11/30 420 اخبار اختصاصی سازمان rating
image
سید رضا میرصادقی در شورای هماهنگی دفاتر خدمات نوسازی از ارتقاء سطح شرح خدمات و افزایش حجم کاری دفاتر در سال 97 خبر داد و بر ضرورت همکاری دفاتر با سرمایه گذاران منتخب جهت اجرای پروژه های نوسازی در بافت های فرسوده تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، سید رضا میرصادقی در شورای هماهنگی دفاتر خدمات نوسازی با اشاره به اتفاقات مثبت رخ داده در حوزه نوسازی بافت های فرسوده در سطح کشور و اجرای طرح بازآفرینی شهری امید، خاطرنشان کرد: سال 96-97 به عنوان سال آغازین این پروژه و تصمیم دولت برای همراهی و سرعت بخشی به روند نوسازی در بافت های فرسوده کشور، سال تعیین کننده ای است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران تصریح کرد: با آسیب شناسی نواقص و احصاء نیازهایی که در بافت های فرسوده ظرف سنوات گذشته رخ داده بود به این جمع بندی رسیدیم که یکی از راهکارهای موجود رفع این کمبودها، احداث مسکن و خدمات پشتیبان در اراضی و املاک غیرفعال یا متروکه متعلق به دولت و یا نهادهای انقلابی و عمومی (متعلق به شهرداری تهران) و انتقال بخشی از جمعیت ساکن در بافت‌های متراکم و فرسوده به مساکن احداثی در اراضی و املاک مزبور می‌باشد. به این ترتیب، بخش‌هایی از بافت فرسوده برای تأمین خدمات مورد نیاز (فضای سبز و باز، پارکینگ و سایر خدمات) آزادسازی خواهد شد.

میرصادقی با اعلام این که فرآیند شناسایی اراضی به عنوان زمینه ساز یا تنخواهی برای سرعت بخشیدن به روند نوسازی انجام شده است، اظهار داشت: فراخوانی جهت شناسایی و ارزیابی سرمایه گذاران منتشر شده است و این امر فرصت مغتنمی برای ورود سرمایه گذاران و گروه های اجرایی به پروژه های نوسازی بافت های فرسوده است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران ضمن تأکید بر اهمیت همکاری دفاتر خدمات نوسازی با سرمایه گذاران اصلح و منتخب، گفت: ضروری است دفاتر خدمات نوسازی از روز نخست با سرمایه گذاران ارتباط پیدا کنند و اطلاعات لازم را به منظور آگاهی از وضعیت بافت های فرسوده و شرایط اجتماعی محلات در اختیار سرمایه گذاران قرار دهند.

وی با بیان این که تسهیلات تشویقی که دولت ارائه کرده است در اختیار سرمایه گذاران در پروژه های نوسازی بافت های فرسوده قرار می گیرد، توضیح داد: به منظور ترغیب سرمایه گذاران جهت ورود به این پروژه ها، فرآیندهای صدور پروانه، پایان کار و انتقال سند بصورت رایگان انجام می شود و همچنین انشعابات آب، برق، گاز و فاضلاب نیز به دستور ریاست محترم جمهور و با همکاری وزارت نیرو و وزارت نفت بصورت رایگان اعطا خواهد شد.

میرصادقی از افزایش حجم کار و فعالیت های دفاتر خدمات نوسازی در سال 97 خبر داد و خطاب به مدیران دفاتر متذکر شد: فعالیت های متعددی است که می توان به دفاتر خدمات نوسازی به عنوان بازوهای اجرایی سازمان واگذار کرد به همین منظور در صدد ارتقاء سطح شرح خدمات دفاتر هستیم.

استفاده از ظرفیت های سازمان نظام مهندسی در بافت های فرسوده، برنامه ریزی جهت ارتقاء زیرساخت ها، اجرای پروژه های بهسازی محیطی، ارتقاء سطح کیفیت ساخت و ساز، ارائه نظرات و پیشنهادات دفاتر در خصوص شرح خدمات آتی و بودجه نوسازی مناطق و ... از جمله سایر مباحث مهم مطرح شده از سوی مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در این جلسه بود.

در ادامه مدیران دفاتر خدمات نوسازی به طرح سؤالات، مشکلات و ابهامات خود پرداختند و مدیرعامل سازمان رهنمودها و نکات لازم را پیرامون موارد مطرح شده در جلسه متذکر شد.