04/18/2019 - پنجشنبه 29 فروردين 1398

بانک‌ها باید مسیر نوسازی بافت فرسوده را هموار کنند

1396/11/28 300 اخبار اختصاصی سازمان rating
image
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه همکاری های خوبی میان دولت و شهرداری تهران برای نوسازی بافت های فرسوده شکل گرفته است، تاکید کرد: انتظار داریم بانک‌ها رویه های دست و پاگیر در مسیر نوسازی بافت فرسوده را هموار کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران به نقل از شهرنوشت محسن هاشمی رفسنجانی با اشاره به سخنان اخیر رییس جمهوری درباره نوسازی بافت فرسوده گفت: دستور رییس جمهوری برای بازآفرینی بافت‌های فرسوده این است که دستگاه‌ها موظفند تمام خدمات لازم را به طرح نوسازی بافت های فرسوده ارائه دهند، در این راستا دولت تضمین می دهد با ارایه تسهیلات بانکی با نرخ 6درصد و مشوق‌های لازم، مردم و توسعه‌گران  را برای سرعت بخشیدن به روند نوسازی بافت های فرسوده ترغیب کند. 


وی افزود: کمبودها و نقص‌هایی در روندهای جاری اعطای تسهیلات نوسازی وجود دارد که انتظار داریم بانک‌ها این موانع را رفع کنند.

وی با بیان اینکه تسهیلات نقدی مانند وام ها نقش بسیار مهمی در نوسازی مسکن در بافت فرسوده دارد، عنوان کرد: تعامل سطوح مدیریت بانک ها به خصوص بانک مسکن بسیار خوب است ولی در سطح میدانی هنوز مشکلاتی وجود دارد، بطور مثال بسیاری از متقاضیان دریافت تسهیلات گفته می شود که شما امتیاز لازم را برای دریافت وام کسب نکرده اید و یا اینکه مراحل جزئی اعطای تسهیلات ازجمله ارزیابی وضعیت پیشرفت پروژه و کارهای انتقال اسناد بسیار طولانی و وقت گیر است.

هاشمی خاطر نشان کرد: انتظار داریم وضعیت اعطای تسهیلات از همین حالا برای سال آینده روشن شود تا با اطلاع رسانی به موقع به شهروندان، برنامه ریزی لازم را برای سال آینده انجام دهیم.