04/24/2019 - چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398

افزایش سرعت نوسازی بافت فرسوده تهران در سال های 97 و 98

1396/11/25 320 اخبار اختصاصی سازمان rating
image

شهردار تهران در حاشیه افتتاح پروژه های اجتماعی، فرهنگی و عمرانی منطقه 17 طی سخنانی در جمع خبرنگاران از افتتاح مجموعه ای از پروژه ها در سه یا چهار منطقه دیگر شهر تهران تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران به نقل از شهرنوشت، دکتر محمد علی نجفی در این باره گفت: به دنبال آن هستیم که پروژه های موجود تا حد ممکن با سرعت بیشتری تکمیل شود تا از این طریق بتوانیم خدمات شایسته ای به مردم ارایه کنیم.

وی تاکید کرد: پروژه های منطقه ای شامل پروژه های نسبتا کوچک با حجم مالی زیر پنج میلیارد تومان است که همه فعالیت های مناطق را تحت پوشش قرار می دهد و از این رو، این افتتاحیه شامل پروژه های کوچک و بزرگ در بخش های مختلف مسکونی، تجاری، فضای سبز، ورزشی، عمرانی و ترافیکی است که کلیه بخش های کاری شهرداری را پوشش می دهد.

شهردار تهران در ادامه به برنامه مدیریت شهری برای نوسازی بافت های فرسوده اشاره و تاکید کرد: شهرداری با حمایت و کمک دولت و به خصوص شخص رئیس جمهوری برنامه جدیدی را در نوسازی بافت فرسوده آغاز کرده است که اگر این برنامه به اجرا درآید و سرعت بگیرد، سرعت نوسازی بافت های فرسوده چندین برابر گذشته خواهد شد.

به گفته نجفی، در طول 15 سال گذشته تنها 40 درصد بافت فرسوده نوسازی شده است اما امید می رود که طی پنج سال آینده، بتوانیم نیمی از بافت فرسوده باقی مانده را نیز نوسازی کنیم.

وی عنوان کرد: هفته پیش مراسم شروع پروژه های نوسازی بافت فرسوده در منطقه 17 کلنگ زده شد و این نوید را به ساکنان بافت های فرسوده می دهم که طی سال های 97 و 98 برنامه های نوسازی سرعت بالایی پیدا خواهد کرد.

شهردار تهران در ادامه با اشاره به رونمایی از پروژه صدور هفت روزه پروانه ساختمانی، از اجرای آزمایشی این طرح در منطقه 17 خبر داد و گفت : امیدواریم پس از طی مرحله آزمایشی بتوانیم این برنامه را به کل شهر تهران تسری داده و به مردم نوید دهیم که هفت روز پس از تقاضا، پروانه ساختمانی آنها صادر شود.