04/18/2019 - پنجشنبه 29 فروردين 1398

بانک‌ها می‌توانند برای نوسازی بافت‌های فرسوده به مردم تسهیلات دهند/در این زمینه نیازی به بخشنامه جدید نیست

1396/10/25 289 اخبار اختصاصی سازمان rating
image

رئیس کل بانک مرکزی گفت: در بخشنامه‌های قدیمی بانک مرکزی اجازه پرداخت تسهیلات برای نوسازی بافت‌های فرسوده به بانک‌ها داده شده است و نیازی به بخشنامه جدید نیست.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ولی‌الله سیف درباره نامه بانک‌ها به بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات بازسازی بافت‌ها فرسوده، اظهار کرد: نظر بانک مرکزی نسبت به این موضوع مثبت است.

وی افزود: در سال 93 هم ابلاغیه‌ای به شبکه بانکی داشتیم که بر اساس آن بانکها می‌توانند طبق دستورالعمل‌های موجودشان نسبت به پرداخت تسهیلات برای نوسازی بافت‌های فرسوده اقدام کنند.

سیف با تاکید بر اینکه بانک‌ها در این زمینه هیچ محدودیتی ندارند، افزود: بنده قبل از آنکه نامه‌ای از طرف بانک‌های دریافت کنم در یکی از رسانه‌ها خواندم که رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها و رئیس کانون بانک‌های خصوصی نامه‌ای به من نوشته‌اند و تقاضای چنین کاری را دارند.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: اگر بانک‌ها به بخشنامه‌های قدیمی مراجعه کنند، می‌بینند که اجازه پرداخت تسهیلات برای نوسازی و بازسازی‌ بافت‌های فرسوده را دارند و در این زمینه نیازی به بخشنامه جدید نیست.