04/18/2019 - پنجشنبه 29 فروردين 1398

نوسازی بافت فرسوده در 10 سال

1396/10/19 303 اخبار اختصاصی سازمان rating
image

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در نشست خبری با اصحاب رسانه تصریح کرد: می توان امیدوار بود که در صورت همیاری بخش های مختلف، حل تمام مسئله بافت فرسوده حداقل  ۱۰ سال طول بکشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، مهدی حجت با اشاره به ضرورت ایمنی سازه های شهری در مقابل زلزله ، توضیح داد:  ایمنی سازه های تهران در دوبخش سازه هایی که در گذشته ساخته شده است و سازه های که در آینده می‌شود، تقسیم‌بندی می‌شود. در مورد سازه های که در آینده ساخته می شود، باید تمام نقشه ها براساس محاسبات و آیین نامه مقررات زلزله تدوین شده باشد، همچنین سازمان نظام مهندسی نیز با نظارت در ساخت و سازها می توانند ایمنی سازه های احداث شده را تضمین کند.

 حجت ادامه داد: سازه هایی که در گذشته ساخته شده اند، بسیار گسترده است و ایمنی بناهایی مانند مدارس، بیمارستان ها کلانتری ها، ورزشگاه ها و ... مربوط به ارگان های مختلف است که باید توسط همان ارگان تامین شود، اما آنچه مردم باید توجه داشته باشند این است که زندگی در ساختمان‌های ناپایدار مخاطره انگیز است و باید در هنگام خرید علاوه بر توجه به مسائل ظاهری در مورد ایمنی سازه نیز حساسیت داشته باشند.

 معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران با اشاره به اینکه ۵ درصد تهران بافت فرسوده است، تصریح کرد: متاسفانه ۱۵ درصد از جمعیت تهران در بافت فرسوده زندگی می کنند و اگر ما مسئولان اجازه دهیم که این مسئله امتداد پیدا کنند، مایه شرمساری است.

 وی با تاکید بر لزوم اراده مصمم برای نوسازی بافت فرسوده عنوان کرد: میزان اعتبارات، تراکم و وضعیت مالکیت باعث می‌شود سرمایه گذاران علاقه چندانی به ورود به این بخش نداشته باشند، اما اگر بخش های مختلف کمک کنند می ‌توانیم امیدوار باشیم که حل تمام مسئله بافت فرسوده حداقل  ۱۰ سال طول بکشد.