EN |  فا
Menu

مشاهده خبر

جزئیات مطلب

تعداد بازدید:313
تاریخ انتشار: 12/12/2017 01:55:12 ب.ظ
ضرورت تشکیل کارگروه برای احیا و نوسازی بافت فرسوده تهران

ضرورت تشکیل کارگروه برای احیا و نوسازی بافت فرسوده تهران

فریده اولادقباد، نایب رییس مجمع نمایندگان تهران درباره بافت فرسوده شهر تهران گفت: بافت های فرسوده یکی از مسائل مهم و یکی از چالش های اساسی کلانشهر تهران است. باید برنامه ریزی مدونی به منظور احیا و نوسازی بافت های فرسوده وجود داشته باشد و با همراهی و هماهنگی دیگر ارگان ها برای بهبود شرایط آن اقدام شود. 


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران به نقل از شهرنوشت، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بافت فرسوده شرایط خاصی را برای تهران به وجود آورده است عنوان کرد: چیزی حدود 50 درصد از مدارس تهران در بافت فرسوده و بیش از 30 درصد از بیمارستان های تهران در این مناطق قرار گرفته است.

نماینده تهران با بیان اینکه شهر تهران به عنوان پایتخت جهان اسلام چند مسئله اساسی دارد که باید به آنها توجه ویژه داشت، تصریح کرد: یکی از آنها مسائل زیست محیطی و همین بافت فرسوده هم زیرمجموعه آن به حساب می آید.

وی با اشاره به راهکارهایی که برای حل این مشکل وجود دارد و مجلس می تواند در آن نقش داشته باشد، بیان کرد: از نظر من برای حل این مشکلات کمیسیون های تخصصی مجلس مانند عمران، آموزش و بهداشت و درمان می توانند یک کارگروه تشکیل دهند و با همراهی و همفکری شورای شهر و شهرداری تهران بافت فرسوده را مورد بررسی قرار دهند.  

نایب رییس مجمع نمایندگان تهران می افزاید: این کارگروه می تواند یک برنامه ریزی مدون برای احیای بافت های فرسوده داشته باشد. بسیاری از این بافت های فرسوده صرفا نیاز به نوسازی ندارند تعدادی از آنها نیاز به مقاوم سازی دارند. نماینده تهران در مجلس در ادامه تاکید می کند: تهران بر روی گسل زلزله قرار گرفته است و برداشت ها از آب های زیرزمین و حفر چاه های غیرمجاز هم باعث فرونشست 30 تا 40 سانتی زمین در تهران شده و این موضوعات اهمیت بحث را دو چندان می کند.

اولاد قباد همچنین درباره عملکرد این کارگروه  توضیح می دهد: این کارگروه می تواند راهکارهای اجرایی (و نه صرفا در حد حرف) که موجب مقاوم سازی و نوسازی می شود را ارائه دهند و مسلما هر جا هم که احتیاج باشد مجلس کمک خواهد کرد. عضو مجمع نمایندگان تهران با بیان اینکه اما باید دقت داشت این مشکلات فقط با حضور مجلس و شورای شهر حل نمی شود، ادامه می دهد: باید زنجیره ای از ارگان های ذی ربط به کمک بیایند تا بتوان برای این مشکلات راه چاره یافت و آنها را حل کرد.

وی با بیان اینکه من عضو تحقیق و تفحص پلاسکو بودم می گوید: شاهد بودیم که به دلیل ناهماهنگی ها و مشکلاتی که وجود داشت در آن زمان چند روز طول کشید تا فقط بتوان اتفای حریق کرد و شورای آتش نشان را از زیرآوار بیرون آورد. پلاسکو نمونه جزیی از مشکلاتی بود که در زمان بحران می تواند برای تهران پیش بیاید.

rating
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج