EN |  فا
Menu

مشاهده خبر

جزئیات مطلب

تعداد بازدید:350
تاریخ انتشار: 25/11/2017 01:44:18 ب.ظ
تدوین بانک اطلاعات رقبات، نخستین گام در ساماندهی املاک اوقافی در نوسازی است

تدوین بانک اطلاعات رقبات، نخستین گام در ساماندهی املاک اوقافی در نوسازی است

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در نخستین نشست کارگروه وقف ستاد ملی بازآفرینی شهری  بر ضرورت تدوین بانک اطلاعات رقبات به منظور حل معضلات و موانع املاک اوقافی واقع در بافت های فرسوده تأکید کرد.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، سید رضا میرصادقی در نخستین نشست کارگروه وقف ستاد ملی بازآفرینی شهری که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف برگزار شد، از آمادگی سازمان نوسازی برای همکاری با کارگروه اوقاف ستاد ملی بازآفرینی خبر داد و با اشاره به ضرورت رفع موانع پیش روی نوسازی املاک اوقافی، تصریح کرد: تدوین بانک اطلاعات رقبات در بافت فرسوده و احصاء فصل مشترک های بین رقبات و بافت فرسوده اولین گام در ساماندهی و استفاده بهینه از املاک اوقافی است.

در این نشست رئیس سازمان اوقاف ضمن گرامیداشت دهه وقف به نیت خیر واقفان اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از 800 نوع نیت از وقف‌نامه‌ها استخراج شده است و هر نیت یک نوع خدمت به جامعه است.


حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی با بیان اینکه سازمان اوقاف مطابق نیت واقفان به مردم خدمت می‌کند، تصریح کرد: هیچ نیتی در جامعه نیست که به ارائه خدمات به جامعه و مردم منجر نشود.


رئیس سازمان اوقاف با اشاره به وظایف این کارگروه تاکید کرد: از کارگروه وقف ستاد ملی بازآفرینی شهری چند درخواست دارم؛ نخست اینکه به مشکل بافت‌های فرسوده برای حل مشکل مردم توجه کنند و در عین حال برای املاک موقوفه حقی در نظر گرفته شود تا به نیت واقفان عمل شود.


وی یادآور شد: فعالیت دیگر این کارگروه این است که از بوجود آمدن سکونت‌گاه‌های غیر رسمی جلوگیری کند و یا اگر هم به‌وجود آمده، سر و سامان پیدا کند.


شایان ذکر است، نشست کارگروه وقف ستاد ملی بازآفرینی شهری به ریاست حجت‌الاسلام محمد مهدی حاتمی؛ معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف برگزار شد و نمایندگانی از سازمان شهرداری‌های کشور، شرکت عمران و بهسازی شهری ایران، سازمان ثبت اسناد و املاک، سازمان نوسازی شهر تهران، آستان حضرت عبدالعظیم حسنی، آستان قدس رضوی، قوه قضاییه، سازمان منابع طبیعی، سازمان امور اراضی، وزارت راه و شهرسازی و سازمان میراث فرهنگی حضور داشتند و به تبادل نظر پرداختند.

در این جلسه مقرر شدکمیته تخصصی مشترک بین شهرداری تهران و سازمان اوقاف با حضور نماینده دبیرخانه ستاد ملی بازآفرینی تشکیل و ظرف مدت یک ماه آینده موارد جهت طرح و تصمیم گیری به کارگروه ارائه شود.

 

rating
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج