EN |  فا
Menu

مشاهده خبر

جزئیات مطلب

تعداد بازدید:394
تاریخ انتشار: 15/10/2017 09:17:58 ق.ظ
ارتقاء کیفیت زندگی با رویکرد محله محوری، راهبرد اصلی تمامی اقدامات نوسازی است

ارتقاء کیفیت زندگی با رویکرد محله محوری، راهبرد اصلی تمامی اقدامات نوسازی است

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار منطقه 13 که با حضور رحمان زاده، شهردار منطقه برگزار شد، تصریح کرد: ارتقاء کیفیت زندگی با رویکرد محله محوری اکنون به عنوان راهبرد اصلی تمامی اقدامات نوسازی مطرح می باشد.

 


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، عباداله فتح اللهی با اشاره به ضرورت ایفای نقش تمامی ذی مدخلان در نوسازی، خاطرنشان کرد: بازآفرینی و نوسازی در الگوی محله را می توان به دو بخش عمومی تقسیم نمود؛ یک بخش، نوسازی املاکی است که مالکیت آن ها در اختیار ساکنان است و بخش دیگر فضاهای عمومی است که در اختیار حاکمیت است، اعم از فضای سبز، آتش نشانی، معبر، بهداشت، مسجد و ... که اصطلاحاً به عنوان خدمات هفت گانه شهری شناخته می شود.

دبیر ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران ضمن تأکید بر اهمیت ایجاد هماهنگی میان دستگاه ها و نهادهای مختلف مجموعه شهرداری برای تحقق مأموریت های نوسازی، اظهار داشت: نوسازی تنها مأموریت سازمان نوسازی نیست، بلکه مأموریت مجموعه شهرداری تهران است به همین دلیل کمیته ای تحت عنوان کمیته هماهنگی و برنامه ریزی به منظور تجمیع ظرفیت ها و پتانسیل های درون شهرداری ذیل ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران راه اندازی شده و ضروری است همه سازمان ها و شرکت های شهرداری به نوعی وظایف و مأموریت های خود را در بافت های فرسوده در اولویت قرار دهند.

فتح اللهی از اعطای کمک هزینه اجرای نما از 10 میلیون تا 20 میلیون تومان در بافت های فرسوده خبر داد و گفت: نمای ساختمان به عنوان جزئی از دارایی های شهر شناخته می شود و به محله و شهر هویت می بخشد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این که دفاتر خدمات نوسازی، اتاق فنی نوسازی در الگوی محلی هستند، خاطرنشان کرد: 50 دفتر خدمات نوسازی در 149 محله بافت فرسوده شهر تهران مشغول به فعالیت هستند و اطلاعات جامعی اعم از پلاک های فرسوده، مهاجرت ساکنین اصلی و جایگزینی کارگران، مجرد خوابی و ... دارند که این اطلاعات را بصورت آنلاین بروز رسانی و با سازمان نوسازی مبادله می کنند.

دبیر ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران در خاتمه سخنان خود در این جلسه، عنوان کرد: امیدواریم با نگاه های نوینی که در شهرداری تهران وجود دارد و نقدی که از جامعه می پذیریم بتوانیم روش های نوسازی را اصلاح نماییم و با هماهنگی، همدلی و همراهی، خدمت ماندگاری را برای ساکنان بافت های فرسوده که قطعاً به دلیل مسائل و مشکلات متعدد استحقاق بیشتری دارند، رقم بزنیم.

تأمین پارکینگ، تخصیص بودجه مورد نیاز برای موضوعات مرتبط با  اجرای پروژه های بافت فرسوده، پادگان نیروی هوایی، تعریض خیابان صفا و حریم پادگان، تخفیفات و عوارض و ... از جمله سایر مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


 

 

 

 

 

 

rating
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج