EN |  فا
Menu

مشاهده خبر

جزئیات مطلب

تعداد بازدید:494
تاریخ انتشار: 08/07/2017 10:40:40 ق.ظ
نوسازی بافت‌های فرسوده مملو از پیچیدگی‌های اقتصادی و فرهنگی است

نوسازی بافت‌های فرسوده مملو از پیچیدگی‌های اقتصادی و فرهنگی است

مدیر اداره زیرساخت و طرح‌های شهری سازمان نوسازی شهر تهران، تصریح کرد: به دلیل زلزله خیز بودن ایران و مخاطراتی که این حادثه هر لحظه کشور را تهدید می کند، در سال‌های گذشته بیشتر وجه کالبدی نوسازی مورد توجه قرار گرفته شده است.

 


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، حیدرجوانمرد ضمن حضور در یک میزگرد رادیویی عنوان کرد: موضوع بافت های فرسوده موضوع پیچیده اقتصادی و فرهنگی است، اما به دلیل خطر زلزله در کشور، در سال های گذشته بیشتر روی وجه نوسازی کالبدی تکیه کرده ایم و وجوه دیگر نوسازی کم و بیش نادیده گرفته شده است.

مدیر اداره زیرساخت و طرح‌های شهری سازمان نوسازی شهر تهران، با تأکید بر این که نوسازی بافت‌های فرسوده، مملو از پیچیدگی های اقتصادی و فرهنگی است، اظهار داشت: چند سالی است توسط دولت، گزارش‌های منظمی برای شورای اجتماعی وزارت کشور و همچنین مقام معظم رهبری در زمینه بافت‌های فرسوده عرضه می‌شود که این مهم برای نخستین بار صورت می‌گیرد.

جوانمرد درباره هماهنگی های لازم در میان دستگاه‌های مختلف به منظور کاهش بافت‌های فرسوده، خاطرنشان کرد: حداقل ۳۲ دستگاه اجرایی که در امر نوسازی دخیل می باشند، شناسایی شده اند؛ این در حالی است که تا پیش از ابلاغ سند احیا و نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری، هیچ بستری برای هماهنگی این دستگاه‌ها ایجاد نشده بود.

 

rating
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج